Cyfrowa szkoła

Lubelskie szkoły dostały sprzęt za ponad 3 mln. zł. Zespół Szkół w Kalinówce w ramach programu "Cyfrowa szkoła" otrzymał cztery tablice interaktywne, 24 notebooki, wizualizery, projektory. To tylko część sprzętu, który został zakupiony i przekazany do Kalinówki.

Wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc uczestniczyła w pokazowej lekcji przeprowadzonej z wykorzystaniem sprzętu technologii informacyjno-komunikacyjnej. Jak mówi  - wsparcie nowoczesnego sprzętu w procesie nauczenia to szkoła XXI wieku, w której uczniowie swoje umiejętności pracy z komputerem mogą przełożyć na poszerzanie i sprawdzanie swojej wiedzy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie podkreślali, że nowoczesne rozwiązania dają możliwość uatrakcyjnienia lekcji i  wykorzystania wartościowych materiałów edukacyjnych,  a także nabycia nowych kompetencji.

Program „Cyfrowa Szkoła” ma na celu wsparcie szkół środkami z budżetu państwa przeznaczonymi na nowoczesne pomoce dydaktyczne. W województwie lubelskim w pilotażowej edycji programu bierze udział 29 szkół z 19 samorządów terytorialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..