Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cyfrowa szkoła

Lubelskie szkoły dostały sprzęt za ponad 3 mln. zł. Zespół Szkół w Kalinówce w ramach programu "Cyfrowa szkoła" otrzymał cztery tablice interaktywne, 24 notebooki, wizualizery, projektory. To tylko część sprzętu, który został zakupiony i przekazany do Kalinówki.

Wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc uczestniczyła w pokazowej lekcji przeprowadzonej z wykorzystaniem sprzętu technologii informacyjno-komunikacyjnej. Jak mówi  - wsparcie nowoczesnego sprzętu w procesie nauczenia to szkoła XXI wieku, w której uczniowie swoje umiejętności pracy z komputerem mogą przełożyć na poszerzanie i sprawdzanie swojej wiedzy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie podkreślali, że nowoczesne rozwiązania dają możliwość uatrakcyjnienia lekcji i  wykorzystania wartościowych materiałów edukacyjnych,  a także nabycia nowych kompetencji.

Program „Cyfrowa Szkoła” ma na celu wsparcie szkół środkami z budżetu państwa przeznaczonymi na nowoczesne pomoce dydaktyczne. W województwie lubelskim w pilotażowej edycji programu bierze udział 29 szkół z 19 samorządów terytorialnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma