Nowy numer 33/2018 Archiwum

Uroczystości ku czci Maryi w diecezji

Tysiące pielgrzymów z archidiecezji lubelskiej wyruszy do sanktuariów w Chełmie i Wąwolnicy, by oddać cześć Matce Bożej i prosić o potrzebne łaski. Metropolita lubelski wystosował list zapraszający wiernych do udziału w tych wydarzeniach.

W tym roku obchodzimy 35. rocznicę koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej. Eucharystii, sprawowanej w niedzielę, 1 września, w Wąwolnicy o godz. 12.00, będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem pielgrzymek przez cały rok, jednak wrześniowe uroczystości gromadzą wyjątkowo dużo wiernych. Cudowna figurka Matki Bożej otaczana jest czcią od wieków. Ludzie modlący się w wąwolnickim sanktuarium otrzymują wiele łask. Pielgrzymi, którzy przybywają na uroczystości mają za co Maryi dziękować.

Natomiast w niedzielę, 8 września, na Górze Chełmskiej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.30 będzie przewodniczył abp Józef Kowalczyk, metropolita gnieźnieński i prymas Polski. To kolejne sanktuarium archidiecezji lubelskiej, gdzie za wstawiennictwem Maryi wierni wypraszają pomoc w wielu sprawach.

- W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe i dziękować będziemy Stwórcy za tegoroczne plony. Zachęcam do tradycyjnego pieszego pielgrzymowania do Wąwolnicy i Chełma. Trwając w Roku Wiary odkrywajmy w Matce Najświętszej wzór wiary żywej, wyznawanej w każdej sytuacji życiowej i prowadzącej do Jezusa, który „przewodzi nam w wierze i ją wydoskonala” (Hbr 12,2) - napisał abp Stanisław Budzik w liście zapraszającym na uroczystości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma