KUL otwarty dla wszystkich

Uniwersytet Otwarty KUL wznawia swoją działalność. Popularny w ubiegłym roku program dla dzieci, młodzieży i dorosłych został wzbogacony m.in o zajęcia w małych grupach.

Dzięki zajęciom przygotowanym w ramach Uniwersytetu Otwartego w KUL, słuchacze będą mogli zdobywać praktyczne umiejętności przydatne zarówno w szkole, jak i w codziennym „dorosłym życiu” (m.in. trening asertywności, komunikacji, współpracy w grupie, czy ćwiczenia z autoprezentacji). Dla dzieci ze szkół podstawowych Uniwersytet Otwarty przygotował szereg interesujących zajęć z różnych dziedzin wiedzy – od fascynujących zagadek przyrody i matematyki po praktyczne porady jak uczyć się szybciej. W bogatej ofercie reprezentowane są wszystkie uprawiane na KUL dziedziny wiedzy.

Oprócz zajęć cyklicznych rozpisanych na sześć piątków w semestrze, grupy szkolne mogą również korzystać z dotychczas używanej formuły „Umów się na wykład!”, która umożliwia zorganizowanie wybranych przez grupę zajęć uniwersyteckich, w wygodnym dla niej terminie. W soboty Open KUL oferuje Pakiet Rodzinny – to propozycja skierowana jednocześnie do dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych będących ich opiekunami. Dzięki równolegle odbywającym się zajęciom, przygotowanym specjalnie dla danej grupy wiekowej, na Uniwersytecie Otwartym KUL mogą gościć całe rodziny. Rodzice lub dziadkowie mogą bezpłatnie uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach, które są tak skoordynowane, aby rodziny mogły razem spędzać wszystkie przerwy. Ponadto w ofercie dla osób powyżej 16. roku życia znajdą się zajęcia cykliczne, związane z wieloma dziedzinami wiedzy. Będzie można zdobywać praktyczną wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, czy kwestii finansowych dnia codziennego, ale też uczestniczyć np. w kursie „czytania” ikon czy zajęciach z języka łacińskiego. Specjalną część tej oferty stanowi Pogotowie Przedmaturalne, na które składają się dwa 60-godzinne kursy z języka polskiego i matematyki. Na zajęcia do Open KUL można się zapisywać na stronie www.open.kul.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..