Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dopóki wierzysz - jesteś

Ponad 200 młodych ludzi świętuje swoją wiarę, pasję życia i codzienne zaangażowanie na rzecz biednych, samotnych i wykluczonych.

Patronalne święto KSM, które przypada w ostatnią niedzielę roku liturgicznego w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to również okazja do przygotowań przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Dziś 117 młodych z naszej archidiecezji wstąpiło do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ich ideą są słowa: służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Uroczystości rozpoczęły się przed południem w Auli Caritas, gdzie podczas uroczystej gali młodzi złożyli przyrzeczenia. Mszę św. w archikatedrze lubelskiej odprawił w intencji KSM-owiczów arcybiskup Stanisław Budzik.

Biskup zachęcał młodych by wszędzie tam, gdzie się znajdą, byli solą ziemi i światłem świata, zaczynem Królestwa Bożego, które rośnie w ich sercach. - Macie obowiązek i prawo nieść Ewangelię - mówił arcybiskup. - Zapalać do wiary tych, którzy oddalają się od Boga. Młodzi po Mszy św., na Krakowskim Przedmieściu przygotowali happening zatytułowany "Maraton wiary". Opowiadali o swojej wierze oraz zapraszali mieszkańców Lublina do manifestowania swojej wiary. Happening miał być odpowiedzią na pytanie: Czy "Młody Kościół" żyje.

W tym roku święto patronalne w archidiecezji lubelskiej przybrało nieco odmienną formę niż w latach ubiegłych. Jest podzielone na sobotnie wspólne świętowanie w Lublinie oraz na niedzielne obchody w parafiach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma