GN 43/2020 Archiwum

Mróz czyli wróg bezdomnych

Zaczynają zapełniać się schroniska dla bezdomnych, a kuchnie wydające ciepłe posiłki pękają w szwach. Wszystko przez spadek temperatur, który dla bezdomnych jest śmiertelnym zagrożeniem. Lublin przygotowuje się, by jak najlepiej pomóc ludziom w takiej sytuacji.

W związku ze spadkiem temperatur i zapowiadanymi w najbliższych dniach opadami śniegu przypominamy o działaniu całodobowego bezpłatnego numeru 987, pod którym, szczególnie w okresie zimowym, można uzyskać adresy i telefony placówek udzielających wsparcia osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego

Straż Miejska i policja prosi o informowanie, również za pomocą numeru 987, o bezdomnych potrzebujących pomocy oraz samotnie mieszkających, szczególnie osobach starszych, wymagających wsparcia pracowników pomocy społecznej.

Na terenie województwa lubelskiego działa 30 schronisk i noclegowni oferujących 974 miejsca. W miarę potrzeb liczba ta może zostać zwiększona o 50 dodatkowych miejsc. Osoby potrzebujące mogą również skorzystać z oferty jednej z 12 placówek oferujących pomoc doraźną, gdzie dostaną ciepły posiłek czy odzież zimową. Baza placówek dostępna jest na podstronie Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie. (link http://www.wps.lublin.uw.gov.pl/schroniska.xls)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama