Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mróz czyli wróg bezdomnych

Zaczynają zapełniać się schroniska dla bezdomnych, a kuchnie wydające ciepłe posiłki pękają w szwach. Wszystko przez spadek temperatur, który dla bezdomnych jest śmiertelnym zagrożeniem. Lublin przygotowuje się, by jak najlepiej pomóc ludziom w takiej sytuacji.

W związku ze spadkiem temperatur i zapowiadanymi w najbliższych dniach opadami śniegu przypominamy o działaniu całodobowego bezpłatnego numeru 987, pod którym, szczególnie w okresie zimowym, można uzyskać adresy i telefony placówek udzielających wsparcia osobom bezdomnym na terenie województwa lubelskiego

Straż Miejska i policja prosi o informowanie, również za pomocą numeru 987, o bezdomnych potrzebujących pomocy oraz samotnie mieszkających, szczególnie osobach starszych, wymagających wsparcia pracowników pomocy społecznej.

Na terenie województwa lubelskiego działa 30 schronisk i noclegowni oferujących 974 miejsca. W miarę potrzeb liczba ta może zostać zwiększona o 50 dodatkowych miejsc. Osoby potrzebujące mogą również skorzystać z oferty jednej z 12 placówek oferujących pomoc doraźną, gdzie dostaną ciepły posiłek czy odzież zimową. Baza placówek dostępna jest na podstronie Wydziału Polityki Społecznej LUW w Lublinie. (link http://www.wps.lublin.uw.gov.pl/schroniska.xls)

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma