Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowa świetlica w parafii św. Teresy

Przy parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy ul. Krochmalnej powstała nowa świetlica dla dzieci. Dokonano właśnie jej otwarcia.

Świetlica powstała z inicjatywy parafii oraz wolontariatu studentów Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Głównymi pomysłodawcami byli proboszcz ks. dr Robert Jasiak oraz psycholog dr Wiesław Poleszak, wykładający na WSEI. W remont salki, przeznaczonej na ten cel, zaangażowali się dobroczynni parafianie. Podczas otwarcia, wolontariusze - studenci WSEI - przedstawili plan działania placówki oraz jej główne założenia. Ma ona służyć fizycznemu, psychicznemu, społecznemu oraz duchowemu rozwojowi dzieci. Zaangażowani studenci pomogą im w odrobieniu prac domowych, zadbają o ciepłą herbatę do podwieczorka oraz poprowadzą przygotowane wcześniej zajęcia, zabawy i ćwiczenia sportowe.

- My oferujemy pewien zarys planu działania świetlicy, ale to wy najlepiej znacie swoje dzieci. Dlatego liczymy także na wasze pomysły i propozycje, co do kształtu zajęć i sposobu, w jaki nasi wolontariusze mogliby pomóc - mówił do przybyłych rodziców Wiesław Poleszak. Na razie świetlica będzie otwarta we wtorki i środy od godz. 16 do 19. Z czasem być może będzie działać częściej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma