Jest to dzieło pionierskie i jednocześnie niezwykle potrzebne w Polsce. Biblia Aramejska powstała w kręgu liturgii żydowskich w synagogach Palestyny.
Książka rozpocznie serię wydawniczą Biblia Aramejska. Zdaniem ks. prof. Antoniego Troniny jest to dzieło niezwykle ważne i potrzebne z wielu względów. Seria wydawnicza będzie pierwszą tego typu w Polsce. Biblia Aramejska powstała w kręgu palestyńskim i szybko rozprzestrzeniła się w diasporze żydowskiej. - Wraz z Biblią Grecką jest ona najstarszym wyrazem inkulturacji Starego Testamentu w środowisku pogańskim. Targum, czyli parafraza tekstu biblijnego, stał się z czasem w teologii judeichrześcijan cennym narzędziem interpretacji orędzia Jezusa Chrystusa i tajemnicy jego samego jako wcielonego Słowa - napisał ks. prof. Antoni Tronina.
Pierwsza książka - autorstwa ks. prof. Mirosława Stanisława Wróbla z KUL-u ukaże się nakładem lubelskiego wydawnictwa Gaudium pod koniec stycznia. "Gość Niedzielny" objął patronatem to wydarzenie. W komitecie honorowym całej serii znaleźli się: abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, bp Mieczysław Cisło, Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, prof. Waldemar Chrostowski, abp Stanisław Gądecki i Michael Joseph Schudrich, Naczelny Rabin Polski.