Nowy numer 25/2018 Archiwum

Biblia Aramejska w Lublinie

Jest to dzieło pionierskie i jednocześnie niezwykle potrzebne w Polsce. Biblia Aramejska powstała w kręgu liturgii żydowskich w synagogach Palestyny.

Książka rozpocznie serię wydawniczą Biblia Aramejska. Zdaniem ks. prof. Antoniego Troniny jest to dzieło niezwykle ważne i potrzebne z wielu względów. Seria wydawnicza będzie pierwszą tego typu w Polsce. Biblia Aramejska powstała w kręgu palestyńskim i szybko rozprzestrzeniła się w diasporze żydowskiej. - Wraz z Biblią Grecką jest ona najstarszym wyrazem inkulturacji Starego Testamentu w środowisku pogańskim. Targum, czyli parafraza tekstu biblijnego, stał się z czasem w teologii judeichrześcijan cennym narzędziem interpretacji orędzia Jezusa Chrystusa i tajemnicy jego samego jako wcielonego Słowa - napisał ks. prof. Antoni Tronina.

Pierwsza książka - autorstwa ks. prof. Mirosława Stanisława Wróbla z KUL-u ukaże się nakładem lubelskiego wydawnictwa Gaudium pod koniec stycznia. "Gość Niedzielny" objął patronatem to wydarzenie. W komitecie honorowym całej serii znaleźli się: abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski, bp Mieczysław Cisło, Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem, prof. Waldemar Chrostowski, abp Stanisław Gądecki i Michael Joseph Schudrich, Naczelny Rabin Polski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma