Nowy numer 25/2018 Archiwum

Babcia to jeden z najwięszych skarbów

Babcia i dziadek są nie do zastąpienia. Wiedzą o tym i dzieci i rodzice. Gdyby nie dziadkowie, byłoby dużo trudniej poradzić sobie z wychowaniem. Ich święto było okazją do podziękowań i życzeń.

Każda babcia ma wielką intuicję i serce pełne miłości dla wnuków. To od starszych dzieci uczą się życia, wielu zachowań i mądrości. To w końcu babcia z dziadkiem mają więcej czasu dla dzieci niż rodzice i często więcej cierpliwości. Dzień babci i dziadka to okazja do podziękowań za okazane serce.

Od kilku lat w Lublinie działają szkoły dla babć, które podsuwają pomysły, jak jeszcze lepiej zająć się wnukami i organizują dla starszego i młodszego pokolenia wspólne zajęcia. Gotowanie z babcią, szydełkowanie, zwiedzanie miasta, czy wycieczki, to niektóre z propozycji oferowanych choćby przez Uniwersytet Otwarty KUL, czy "szkołę dla babć" działającą przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

- Cieszę się, że mam czas, który mogę poświęcić wnukom. Nie musi to być czas spędzony tylko na ich pilnowaniu, ale może sprzyjać naszej wspólnej zabawie, poznawaniu nowych miejsc, czy zdobywaniu nowych umiejętności. Wszystko zależy od inwencji twórczej, a tej babciom i dziadkom nie brakuje - zapewnia pani Zofia babcia szóstki wnucząt.

Z okazji święta  babci i dziadka życzymy wszystkim radości, zdrowia i wiele Bożych łask.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma