Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stypendia dla Syryjczyków

Program skierowany jest do osób będących uciekinierami z ogarniętej wojną domową Syrii, które jednocześnie są studentami lub doktorantami KUL.

Celem programu jest udzielenie tym osobom możliwie wszechstronnej pomocy, w szczególności wspieranie ich integracji ze społecznością akademicką. Pomocą mogą być objęci także współmałżonek i dzieci wnioskującego. Sama pomoc - w zależności od potrzeb - może przybierać różne formy. W ramach programu studenci mogą być częściowo lub całkowicie zwolnieni z opłat za kształcenie na studiach, otrzymywać stypendium, być odpłatnie lub bezpłatnie zakwaterowani w domach akademickich, korzystać z pomocy konkretnego pracownika KUL, który może ich wspierać w studiowaniu, czy sprawnym funkcjonowaniu w nowym miejscu życia. Studenci mają także możliwość udziału na preferencyjnych warunkach w zajęciach z języka polskiego, oferowanych na Uniwersytecie .

Aktualnie z programu pomocy korzysta jedna rodzina - małżeństwo - Hamida i Assef - którzy ze swoim synem Adasiem przyjechali w ubiegłym roku do Lublina, uciekając z ogarniętej wojną domową Syrii. Oboje rozpoczęli na KUL studia, na kierunku europeistyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama