Nowy numer 50/2018 Archiwum

Towarzyszą do końca

Z pracownikami, wolontariuszami i podopiecznymi hospicjum spotkał się metropolita lubelski. Pobłogosławił ich trud i wyraził wdzięczność wszystkim, którzy towarzyszą chorym dzieciom i ich rodzinom.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia ma pod swoją opieką dzieci cierpiące bądź na różne choroby genetyczne, bądź na nowotwory. Pacjentów otacza opieką w ich domach kilka razy w tygodniu. - Tworzymy nie tylko zespół medyczny, który zajmuje się chorobą, ale i zespół wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas chorym dzieciom, umożliwiając w ten sposób odpoczynek domownikom lub załatwienie różnych spraw. Chore dziecko przykuwa swoich bliskich do siebie. Świat się bardzo ogranicza i zawęża. Pomoc wolontariuszy, którzy przyjdą zaopiekować się chorym, pozwala rodzinie nieco lepiej radzić sobie z zaistniałą sytuacją. Otaczamy też opieką duchową, psychologiczną, mamy zespół fizjoterapeutów i pracowników socjalnych. Staramy się pomagać na różnych płaszczyznach. Zawsze pierwszym pytaniem, jakie zadajemy rodzinie, są słowa: "W czym możemy pomóc?". Nie zostawiamy też rodzin w żałobie po śmierci dziecka, oferując pomoc psychologa, grupę wsparcia. Wspólnie przeżywamy żałobę - mówi o. Filip Buczyński, szef lubelskiego hospicjum.

Więcej o pracy hospicjum w najbliższym "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy