Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Źródło" w Klesztowie

W parafii Klesztów trwają rekolekcje kerygmatyczne. Podczas głoszenia kerygmatu ekipa ewangelizatorów posługuje się też najnowszymi osiągnięciami techniki, by za pomocą obrazu i dźwięku dotrzeć z przesłaniem Ewangelii jak najskuteczniej.

Klesztów leży w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Chełma. Krajobraz zmienia się wraz z odległością. Nie czuje się tu pośpiechu, nie ma zgiełku. Do granicy z Ukrainą jest zaledwie kilka kilometrów w linii prostej. Parafia liczy około 1200 wiernych, w jej skład wchodzi 16 wiosek. Klesztów jest drugą parafią naszej archidiecezji, do której dotarła ekipa ewangelizatorów w ramach projektu "Źródło". Rekolekcje "Przyjdź do Źródła" rozpoczęły się uroczyście tydzień temu w archikatedrze lubelskiej. Cały projekt ewangelizacyjny ma trwać pięć lat i objąć wszystkie parafie wchodzące w skład archidiecezji lubelskiej.

Rekolekcje te prowadzone są przez ewangelizatorów świeckich i duchownych. W Klesztowie o rekolekcjach słyszeli wszyscy. Proboszcz ks. Jacek Bartecki mówił o nich już podczas wizyty duszpasterskiej. To na jego prośbę mieszkańcy przyjęli do swoich domów ewangelizatorów na nocleg. Zainteresowanie rekolekcjami jest duże. – Moim oczekiwaniem, tak jak i ewangelizatorów, jest to, żeby do Boga powrócili ci, którzy się od niego oddalili, oraz żeby wszyscy Boga spragnieni mogli Go odnaleźć na nowo – mówi ks. Bartecki.

Już niebawem na zakończenie rekolekcji do parafii w Klesztowie dotrą relikwie Krzyża świętego. Pozostaną one w parafii przez tydzień. Codziennie po Mszy św. wieczorem odbywać się będą w kościele parafialnym czuwania i modlitwy. Jak informują organizatorzy, każdy może złożyć deklarację postu lub modlitwy w intencji rekolekcji w danej parafii. Informacje na stronie www.pj.lublin.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama