Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święto Młodych w Chełmie

Diecezjalne obchody tego święta w tym mieście mają swoją specyfikę. Zawsze tu dużo modlitwy i wydarzeń artystycznych.

Święto Młodych w Chełmie ma zawsze bogaty program. Ofertę przygotowały chełmskie parafie i Chełmski Dom Kultury.

Początek obchodów Niedzieli Palmowej w Chełmie tradycyjnie odbywa się na placu przy kościele pw. Rozesłania Świętych Apostołów Piotra i Pawła. - Młodzież z regionu chełmskiego z biskupem i swoimi duszpasterzami udadzą się w procesji z palmami na Mszę św. do Bazyliki Narodzenia NMP w Chełmie. Zwyczajem jest, że drogę tę wraz z wiernymi przemierzają aktorzy inscenizujący uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy - mówi ks. Jacek Lewicki, odpowiedzialny za pracę z młodzieżą w dekanatach chełmskich.

Każdego roku jeden z aktorów dosiada osiołka, by w ten sposób jeszcze mocniej przybliżyć uczestnikom atmosferę uroczystego wjazdy Jezusa z Nazaretu do Jerozolimy. W Bazylice odprawiona będzie liturgia Niedzieli Męki Pańskiej wraz z poświęceniem palm.

Druga część święta młodych odbędzie się w Chełmskim Domu Kultury. Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury wraz ze swoimi współpracownikami każdego roku przygotowuje program artystyczny, który wpisuje się w klimat mistyki chrześcijańskiej.

Obok katolików w spotkaniu w ChDK udział wezmą przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich. Wystąpi także ze specjalnym koncertem zespół ReGeneration z charyzmatycznym wokalistą Brianem Fentressem.

Obok gwiazd na scenie pojawi się wielki Chór Gospel złożony z uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Briana i członków ReGeneretion. Święto Młodych w Chełmie poprzedzi Wieczór Uwielbienia w formie modlitwy ekumenicznej, który poprowadzi ks. Krzysztof Kralka. Nadal można zapisać się na warsztaty, które poprowadzi Brian Fentress.

Szczegóły oraz informacje o zapisach na warsztaty z Brianem Fentressem na stronie internetowej www.chdk.chelm.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama