Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tak głosowała Lubelszczyzna

Na Lubelszczyźnie zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość osiągając ponad 41 proc. głosów. Drugie w kolejności Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało ponad 17 proc., a Paltforma Obywatleska nieco ponad 16 proc. głosów. Frekwencja w naszym regionie wyniosła 22 proc.

Najwięcej głosów we wczorajszych wyborach uzyskał dotychczasowy eurodeputowany profesor Mirosław Piotrowski startujący z drugiego miejsca z listy Prawa i Sprawiedliwości. Z wynikiem ponad 73 tys. głosów pokonał "jedynkę" z PIS profesora Waldemara Parucha, który zdobył ponad 43 tys. głosów. Blisko 25 tys. głosów otrzymał dotychczasowy marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman, który startował z drugiego miejsca z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, a startujący z pierwszego miejsca z listy Platformy Obywatelskiej Michał Kamński dostał nieco ponad 23 tys. głosów. Do Europarlamentu wchodzą na pewno prof. Mirosław Piotrowski i Krzysztof Hetman. Czy trzeci mandat otrzyma Michał Kamiński dowiemy się już wkrótce. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma