Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Walczą z niedożywieniem dzieci

Finał akcji lubelskiej Caritas odbędzie się na pl. Litewskim w Dzień Dziecka. Podjęta zostanie także próba bicia rekordu Guinnessa.

Akcja „Kilometry dobra” trwa już od 3 miesięcy. Finał rozpocznie się 1 czerwca o 11.00. Organizatorem jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Podczas finału odbędą się liczne imprezy towarzyszące dla dzieci i całych rodzin. Nie zabraknie także koncertów. Happening zorganizowany na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie miał zachęcić do uczestnictwa w podsumowaniu akcji „Kilometry dobra” dokładnie w Dzień Dziecka.

– Chcemy uwrażliwić mieszkańców Lublina na realnie istniejący problem ubóstwa i niedożywienia dzieci. Wiele z nich cierpi poprzez ubóstwo swoich rodziców, a więc w sposób niezawiniony. Około 35 proc. dzieci na Lubelszczyźnie do 18. roku życia narażonych jest na niedożywienie.  My chcemy pomóc w sfinansowaniu posiłków w szkole dla dzieci i młodzieży. Chcemy pobić rekord Guinnessa, co jeszcze bardziej nagłośni istniejący problem niedożywienia i być może uwrażliwi większą liczbę osób na te kwestie – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor archidiecezjalnej Caritas w Lublinie.

Akcja polega na zbieraniu monet o nominale 1 zł i układaniu ich w ciągu. Obecny rekord wynosi 77 km długości. Każdy może włączyć się do akcji, już teraz zasilając fundusz "Caritas Dzieciom". Wesprzeć akcję będzie można także 1 czerwca na pl. Litewskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy