Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gorączka złota

Zbierano jednogroszówki, dwugroszówki i pięciogroszówki. Bezkonkurencyjni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Lublinie, którzy zebrali 103 kg. W sumie udało się zebrać 1400 zł.

W ramach akcji PCK prowadzone były zbiórki uliczne, zbiórki w sklepach, szkołach, firmach, a także w wielu innych miejscach. Kwota zebrana podczas tej akcji, dofinansuje kolonie dla najuboższych dzieci.

Jednym ze statutowych działań Polskiego Czerwonego Krzyża jest m.in. organizacja wypoczynku letniego dla dzieci z ubogich rodzin. Każdego roku prawie 4 miliony dzieci spędza lato w domu z powodu braku pieniędzy na wakacje. Dzięki akcji „Gorączka złota” te dzieci mają szansę spędzić wakacje poza domem, a ci którzy włączają się w zbieranie groszówek, uczą się bezinteresownej pomocy innym.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma