Nowy numer 28/2018 Archiwum

10 milionów do wydania

Krzysztof Żuk w miejskich autobusach zachęca mieszkańców Lublina aktywnego decydowania o budżecie obywatelskim. Czy mieszkańcy posłuchają?

Budżet partycypacyjny, nazywany także budżetem obywatelskim, to demokratyczny proces dyskusji i podejmowania decyzji, w którym każdy mieszkaniec miasta może zadecydować, w jaki sposób lub na jaki cel zostanie wydana część pieniędzy miejskich lub publicznych. W Lublinie do wydania mamy 10 mln zł, jednak mieszkańcy niewiele wiedzą o tej inicjatywie.

- Więcej wiem na temat budżetu obywatelskiego w Warszawie - mówi pani Beata, nauczycielka z Lublina. - Taki sposób zagospodarowania publicznych pieniędzy to dobra okazja, aby stworzyć projekty kulturalno-rekreacyjne dla seniorów.

Zdanie to podzielają także inni mieszkańcy miasta. - To dobra inicjatywa - mówi krótko Piotr, nauczyciel akademicki. Jednak, poza ogólnymi rzeczami, niewiele wie o lubelskim budżecie obywatelskim.

Mieszkańcy Lublina za swoją niewiedzę prawdopodobnie mogą winić tylko siebie, bo cała akcja wydaje się być dobrze nagłośniona - spoty reklamowe w radiu i telewizji, plakaty i spotkania informacyjne. Ci, dla których i to mało, w miejskich autobusach, oprócz odtwarzanych z głośników nazw przystanków, usłyszą też prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, zachęcającego pasażerów do zainteresowania się budżetem obywatelskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma