Śpiewają o Nałęczowie

Na pierwszej płycie Nałęczowskiej Kapeli znajdzie się ponad 20 utworów wykonywanych przez zespół, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 5-lecia.

- Staż Kapeli Nałęczowskiej może nie jest imponujący, ale zgromadzony w tym czasie repertuar jest już dość pokaźny. Na płytę postanowiliśmy wybrać utwory, które będą pokazywać różne rodzaje twórczości. Będzie to wiązanka melodii i piosenek lubelskich, lwowskich oraz utwory o Nałęczowie. - mówi dyrektor NOK-u Jadwiga Sawa-Bednarczyk. Do płyty będzie dołączone wydawnictwo z historią i sylwetkami członków grupy.

Płyta zostanie wydania dzięki dotacji ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Z myślą o miejscowej kapeli Nałęczowski Ośrodek Kultury korzysta z niego po raz drugi. - Pierwszy wniosek złożyliśmy zaraz po utworzeniu kapeli, a przyznane wtedy pieniądze wykorzystaliśmy na zakup m.in. stylizowanych strojów, przenośnego nagłośnienia oraz instrumentów, w tym akordeonu, kontrabasu, bębenka i dwóch tamburynów. W ramach obecnego projektu zakupimy klarnet - dodaje dyrektor ośrodka kultury.

Płyta, która zostanie wydana w nakładzie 4 tysięcy egzemplarzy, będzie rozdawana bezpłatnie podczas festynu na "Pożegnanie Wakacji", jako materiał promujący Kapelę Nałęczowską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..