Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nauka na stadionie

Ponad 70 projektów naukowych czekało dziś na wszystkich zwiedzających, na nowo otwartym lubelskim stadionie Lublin Arena. Impreza trwała od 10.00 do 16.00.

Każdy z organizatorów Pikniku Naukowego, wśród których znalazły się wszystkie lubelskie uczelnie, przygotował na dzisiejsze wydarzenie coś specjalnego zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Bliskie spotkania z kolorową biochemią, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, pokaz sztuk cyrkowych czy szermierki historycznej - to tylko przykłady projektów, które zainicjowały Lubelski Festiwal Nauki.

Hasłem tegorocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki jest "Nauka bez barier". 

Brak barier w prowadzeniu badań naukowych jest ważny dla naukowców, ale jak podkreślają organizatorzy, nauka bez barier ma być również udziałem uczestników festiwalu, aby każdy mógł w nim wziąć udział - niezależnie od wieku, wykształcenia, zainteresowań, czy ograniczeń spowodowanych na przykład niepełnosprawnością.

Tegorocznym koordynatorem wydarzenia jest Politechnika Lubelska, a zaplanowanych zostało prawie 1300 różnych projektów. Są one przeznaczone zarówno do zainteresowanych naukami ścisłymi, jak i tych o zainteresowaniach artystycznych, uważających, że nauka jest fascynująca, i tych którzy myślą, że jest zbyt trudna. 

Impreza potrwa do 26 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast