Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przyjadą tysiące młodych

Zanim zaczną się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka, młodzi z całego świata przyjadą do różnych diecezji w Polsce, by przygotować się do krakowskich uroczystości. Diecezja lubelska zadeklarowała, że może przyjąć około 6 tys. ludzi.

Odpowiedzialnym za przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na terenie naszej diecezji jest ks. Adam Bab. Dziś prosił księży proboszczów z lubelskich parafii o pomoc w tym przedsięwzięciu. W auli Caritas odbyło się spotkanie kapłanów, w którym uczestniczył ks. bp Mieczysław Cisło. - Przed nami wielkie wyzwanie logistyczne, finansowe, ale przede wszystkim duchowe. Parafie Lublina, Puław, Kraśnika, Lubartowa, Chełma i Krasnegostawu, czyli największych miast diecezji będą gościć u siebie młodzież, która do nas przyjedzie. To dla nas duszpasterzy okazja do odnowy życia duszpasterskiego wśród młodzieży. Warto przyjrzeć się wspólnotom KSM, oazy, wolontariuszom, zespołom muzycznym i tchnąć w nich nowego Ducha. Może ten czas przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zaowocuje powstaniem nowych wspólnot, przyciągnie młodych do Kościoła, pozwoli im na pogłębienie swojej relacji z Jezusem - mówił bp Mieczysław.

Dzisiejsze spotkanie było przede wszystkim informacyjne, by księża wiedzieli, jakie działania należy podjąć i jaki program jest planowany. - Każda parafia przygotuje swój program dla gości w zależności, z jakiego kraju przyjadą i jakim językiem będą się posługiwać. Dziś nie wiemy jeszcze, kto wybierze naszą diecezję. Dopiero, gdy ruszą zapisy na SDM, uczestnicy będą wybierali dowolne miejsce w Polsce, gdzie spędzą 5 dni przygotowań. Aby Lubelszczyzna nie była im obca, przygotowany został krótki film reklamowy pozwalający zobaczyć uroki naszego regionu. Mam nadzieję, że pomoże on młodym w wyborze Lublina i okolic - mówi ks. Adam Bab.

Jednym z zadań, jakie staną przed kapłanami, będzie zorientowanie się wśród swoich wiernych, kto z nich może przyjąć gości i ile osób. - My zapewniamy młodym noclegi, już dziś apelujemy do rodzin, by otworzyły swoje domy dla tych, którzy do Lublina przyjadą - mówi ks. Adam Bab.

Spotkanie młodych odbędzie się w lipcu 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama