Nowy numer 24/2018 Archiwum

Cecylia promuje muzykę

Już po raz 32. w Metropolitalnym Seminarium Duchownym odbywa się przegląd muzyki chrześcijańskiej, związany ze zbliżającym się wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki.

Festiwal, który zainaugurowano wczoraj, potrwa do 23 listopada. Do tej pory zagrali i zaśpiewali: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Opola Lubelskiego oraz Chełmska Orkiestra Dęta a także Natchnieni Duchem - Schola z parafii pw. św. Maksymiliana z Lublina oraz Płomyczki - Schola ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Konopnicy.

Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował także Michał Kaczor pasjonat instrumentów biblijnych.

Przed słuchaczami wystąpi jeszcze jutro zespół sióstr św. Józefa z Ukrainy S.J.S.M. oraz kapela Drewutnia. Ostatni dzień festiwalu będzie swojego rodzaju podsumowaniem tegorocznej imprezy i wystąpią „Jesus Band”, „Brothers” i seminaryjny zespół „Good God”. 

Jak informują organizatorzy, "Cecylianka" to przede wszystkim spotkanie z różnymi formami muzyki chrześcijańskiej, ale także sposób na ukazywanie Chrystusa i głoszenie Ewangelii tym wszystkim, którzy do seminarium przychodzą, by tej muzyki posłuchać. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma