Nowy numer 42/2020 Archiwum

Cecylia promuje muzykę

Już po raz 32. w Metropolitalnym Seminarium Duchownym odbywa się przegląd muzyki chrześcijańskiej, związany ze zbliżającym się wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki.

Festiwal, który zainaugurowano wczoraj, potrwa do 23 listopada. Do tej pory zagrali i zaśpiewali: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Opola Lubelskiego oraz Chełmska Orkiestra Dęta a także Natchnieni Duchem - Schola z parafii pw. św. Maksymiliana z Lublina oraz Płomyczki - Schola ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Konopnicy.

Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentował także Michał Kaczor pasjonat instrumentów biblijnych.

Przed słuchaczami wystąpi jeszcze jutro zespół sióstr św. Józefa z Ukrainy S.J.S.M. oraz kapela Drewutnia. Ostatni dzień festiwalu będzie swojego rodzaju podsumowaniem tegorocznej imprezy i wystąpią „Jesus Band”, „Brothers” i seminaryjny zespół „Good God”. 

Jak informują organizatorzy, "Cecylianka" to przede wszystkim spotkanie z różnymi formami muzyki chrześcijańskiej, ale także sposób na ukazywanie Chrystusa i głoszenie Ewangelii tym wszystkim, którzy do seminarium przychodzą, by tej muzyki posłuchać. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama