Nowy numer 43/2020 Archiwum

Milczenie sprzyja przemocy

Według specjalistów nie chodzi tu jedynie o przemoc wobec kobiet, ale całych rodzin. W ostatnich dniach katolickie stowarzyszenie Agape podjęło szerokie działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w naszym województwie.

Temat osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym także ofiar przemocy - to chleb powszedni dla pracowników ośrodka działającego przy katolickim stowarzyszeniu Agape przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie. W ostatnich dniach stowarzyszenie podjęło również szerokie działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w szkołach, które obejmą także szkolenia rodziców i nauczycieli. Przy zaangażowaniu psychologów i prawników przeszkolonych zostanie 20 szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych w naszym województwie.

- Projekt jest formą specjalistycznej pomocy dla pracowników oświaty, rodziców oraz dzieci i młodzieży w zakresie rozpoznawania zagrożeń współczesnego świata, zwłaszcza różnych form i przejawów przemocy. Sporadyczne akcje lub nieskoordynowane działania pojedynczych osób już nie wystarczą w rozwiązywaniu problemu przemocy wobec kobiet, w rodzinie i wobec dzieci, dlatego chcemy pójść krok dalej – stwierdza Urszula Paździor z zarządu katolickiego stowarzyszenia Agape. - Niebawem przeprowadzę szkolenie nauczycieli, a potem także szkolenie rodziców. Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że nie wolno milczeć wobec przemocy - mówi Dorota Sieńko-Gładysz, psycholog.

W Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet Amnesty International zaplanowało spotkanie otwarte z pracownikiem Centrum Interwencji Kryzysowej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama