Nowy numer 24/2018 Archiwum

Milczenie sprzyja przemocy

Według specjalistów nie chodzi tu jedynie o przemoc wobec kobiet, ale całych rodzin. W ostatnich dniach katolickie stowarzyszenie Agape podjęło szerokie działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w naszym województwie.

Temat osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym także ofiar przemocy - to chleb powszedni dla pracowników ośrodka działającego przy katolickim stowarzyszeniu Agape przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie. W ostatnich dniach stowarzyszenie podjęło również szerokie działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w szkołach, które obejmą także szkolenia rodziców i nauczycieli. Przy zaangażowaniu psychologów i prawników przeszkolonych zostanie 20 szkół, placówek opiekuńczych i wychowawczych w naszym województwie.

- Projekt jest formą specjalistycznej pomocy dla pracowników oświaty, rodziców oraz dzieci i młodzieży w zakresie rozpoznawania zagrożeń współczesnego świata, zwłaszcza różnych form i przejawów przemocy. Sporadyczne akcje lub nieskoordynowane działania pojedynczych osób już nie wystarczą w rozwiązywaniu problemu przemocy wobec kobiet, w rodzinie i wobec dzieci, dlatego chcemy pójść krok dalej – stwierdza Urszula Paździor z zarządu katolickiego stowarzyszenia Agape. - Niebawem przeprowadzę szkolenie nauczycieli, a potem także szkolenie rodziców. Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że nie wolno milczeć wobec przemocy - mówi Dorota Sieńko-Gładysz, psycholog.

W Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet Amnesty International zaplanowało spotkanie otwarte z pracownikiem Centrum Interwencji Kryzysowej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma