Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gdzie do lekarza?

Według informacji Narodowego Funduszu Zdrowia 246 świadczeniodawców z Lubelszczyzny nie podpisało kontraktów na ten rok. To głównie duże przychodnie, w których leczy się ponad połowa mieszkańców naszego regionu.

Wielu pacjentów po 1 stycznia zastanie zamknięte drzwi swoich przychodni. To efekt fiaska rozmów lekarzy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wojewoda lubelski Krzysztof Wilk uspokaja jednak, że jest wiele miejsc, gdzie chorzy uzyskają pomoc, nawet jeśli ich lekarz nie podpisał kontraktu. Lubelski Urząd Wojewódzki podaje też, gdzie mieszkańcy województwa mogą otrzymać informacje o czynnych punktach POZ na terenie poszczególnych gmin i powiatów. Lista przychodni, które podpisały kontrakt dostępne są na stronie internetowej NFZ oraz pod całodobowym i bezpłatnym numerem telefonu 987. Infolinia udziela także informacji na temat szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR), izb przyjęć oraz punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie lekarza rodzinnego. Na stronie internetowej NFZ można też znaleźć listę przychodni, które kontraktów nie mają. Jest ich 315.

Informacji na temat czynnych przychodni POZ oraz o SOR – ach, izbach przyjęć i punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie lekarza rodzinnego udzielać również będzie Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod alarmowym numerem telefonu 112.

1 stycznia 2015 roku o godz. 16 zacznie też działać bezpłatna i całodobowa informacja telefoniczna Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem 800 804 003.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma