Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ozdoby nietypowe

Już od kilku dni w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym trwa wystawa Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. To jedyna taka wystawa w Polsce, pokazujaca zarówno złotnicze wyroby jak i samą pracę mistrzów złotnictwa.

Można tu zobaczyć tak niezwykłe formy biżuterii jak naszyjnik z lasek cynamonu czy też z torebek z herbatą. Równie ciekawie prezentuje się pierścionek wykonany przy użyciu szyjki od plastikowej butelki. Wystawa prezentowana z okazji 25 - lecia powstania Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych nosi nazwę STFZ XXV” i pokazuje wszystkich członków Stowarzyszenia, którzy tworzyli jego historię od początków powstania. Można na niej zobaczyć prace ze zbiorów archiwalnych, w skład których wchodzą obiekty prezentowane na tak znaczących wystawach, jak "STFZ EKO”, "STFZ. Z Archiwum XX”, "Gramy 925”, "Przeźroczystość” oraz wiele innych. Oprócz samych niezwykle ciekawych eksponatów można jeszcze pooglądać jak one powstają. Wystawa jest multimedialna i każdy zainteresowany pracą złotnika ma szansę dowiedzieć się w jaki sposób złotnicy wykonują konkretne rzeczy i jakich do tego uzywają przedmiotów. 

Wystawa potrwa do końca marca. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma