To kolejna edycja koncertów, które odbywają tradycyjnie już w styczniu w kościele ojców kapucynów na Poczekajce w Lublinie. Całość nosi tytuł "Bliżej żłóbka".
Tym razem przed publicznością, która licznie gromadzi się, by posłuchać muzyki w znakomitym wykonaniu wystąpiły dwa chóry z Poniatowej. Jeden to Młodzieżowy Chór Carduelis drugi Chór Cum Musica. Połączone pod dyrekcją pani Dagmary Matysik zaprezentowały program na który składały się kolędy oraz recytacja utworów o tematyce Bożego Narodzenia. Organizatorem koncertów jest Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie. - To doskonały pomysł nie tylko na promowanie dobrej muzyki, ale i zaproszenie do kościoła wszystkich, którzy lubią kolędy. Koncerty są bezpłatne, a zapraszane zespoły to znakomici artyści - podkreśla o. Waldemar Grubka proboszcz parafii. Z zaproszenia korzystają chętnie nie tylko wierni z tej parafii, ale także wielu mieszkańców Lublina, którzy przywykli już, że kościół kapucynów jest jednym z kilu lubelskich, gdzie odbywają się spotkania dobrą muzyką.
Chór „Carduelis” jest muzyczną „perełką” Poniatowej. Rokrocznie zdobywa wyłącznie najwyższe trofea na prestiżowych festiwalach na całym świecie. Chór stale współpracuje z wieloma instytucjami kultury w gminie (takimi jak: Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, Stowarzyszenie Miłośników Śpiewu Chóralnego „Cum Musica” w Poniatowej) oraz w Województwie Lubelskim (takimi jak: Towarzystwo im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, Instytutem Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Klasztorem o.o. Dominikanów w Lublinie oraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Parafii Poczekajka). Młodzieżowy Chór „Carduelis” skupia gimnazjalistów, licealistów oraz studentów z całej Lubelszczyzny. Posiada w swym repertuarze utwory a` cappella oraz kompozycje wokalno-instrumentalne kompozytorów polskich i obcych, począwszy od muzyki dawnej po współczesną i rozrywkową. Ma na swym koncie liczne nagrania, szereg prawykonań utworów współczesnych oraz projekty artystyczne z profesjonalnymi zespołami muzycznymi.
Natomiast chór Cum Musica powstał na jesieni 2005 r. i zrzesza byłych członków poniatowskich „Szczygiełków” oraz „Scholares Minores pro Musica Antiqua”. Posiada jednak formułę otwartą nie zawężając się do byłych chórzystów. Obecny skład chóru to 50 osób.Chór w swoim repertuarze ma utwory klasyczne, sakralne, folklorystyczne, standardy muzyki światowej.