Nowy numer 28/2018 Archiwum

Miejsce na wagę złota

Rekrutacja do przedszkoli ruszyła 2 marca i potrwa do końca miesiąca. W 65 miejskich przedszkolach miejsce znajdzie ponad 8,5 tys dzieci, z czego większość z nich już do nich uczęszcza.

W tym roku w rekrutacji jest kilka nowości i udogodnień dla rodziców potencjalnych przedszkolaków. Przede wszystkim o miejsce w przedszkolu mogą się już starać dzieci urodzone między 1 a 31 marca 2013 r. czyli dzieci, które skończyły 2,5 roku.

Rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka aż do pięciu przedszkoli wymieniając na pierwszym miejscu przedszkole, na którym im najbardziej zależy a cztery kolejne umieszczając na tzw. liście rezerwowej.

Nowością w tym roku jest też możliwość ubiegania się o miejsce w lubelskim przedszkolu przez dzieci spoza Lublina. I choć dzieci z Lublina mają więcej punktów w przyznawaniu miejsca, to jednak sam fakt, że już w pierwszym naborze rodzice spoza Lublina mogą składać dokumenty jest dużym udogodnieniem. 

Rekrutacja do przedszkoli możliwa jest drogą elektroniczną bądź tradycyjnie w poszczególnych przedszkolach. 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma