Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nagrodzeni przez patriarchę ormiańskiego

Ks. prof. Mirosław Kalinowski, dziekan Wydziału Teologii KUL, oraz prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Centrum Ucrainicum KUL, zostali wyróżnieni honorowymi dyplomami przez patriarchę Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego Nersesa Bedrosa XIX.

Jest to wyraz „uznania zasług w dziedzinie upowszechnienia historii narodu ormiańskiego i ormiańskiego Kościoła katolickiego w Polsce i w Kościele powszechnym, za dawanie świadectwa prawdzie i promowanie wartości chrześcijańskich”.

Prof. Osadczy przekazał patriarchowi książkę „Ormiański pasterz Lwowa Józef Teodorowicz na tle dziejów ormiańskich” wydaną przez Wydawnictwo KUL, a poświęconą pamięci ofiar ludobójstwa w 100. rocznicę rzezi Ormian.

Za pośrednictwem Nersesa Bedrosa XIX egzemplarze książki zostały przekazane ojcu świętemu Franciszkowi i prefektowi Kongregacji Kościołów Wschodnich kard. Leonardowi Sandriemu.

W Lublinie dziś odbędą się uroczystości upamiętniające rzeź Ormian, jaka miała miejsce 100 lat temu. W kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny odbędzie się koncert w wykonaniu męskiego zespołu Kairos oraz artystów prezentujących ormiańskie melodie. Początek o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama