Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Nagrodzeni przez patriarchę ormiańskiego

Ks. prof. Mirosław Kalinowski, dziekan Wydziału Teologii KUL, oraz prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Centrum Ucrainicum KUL, zostali wyróżnieni honorowymi dyplomami przez patriarchę Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego Nersesa Bedrosa XIX.

Jest to wyraz „uznania zasług w dziedzinie upowszechnienia historii narodu ormiańskiego i ormiańskiego Kościoła katolickiego w Polsce i w Kościele powszechnym, za dawanie świadectwa prawdzie i promowanie wartości chrześcijańskich”.

Prof. Osadczy przekazał patriarchowi książkę „Ormiański pasterz Lwowa Józef Teodorowicz na tle dziejów ormiańskich” wydaną przez Wydawnictwo KUL, a poświęconą pamięci ofiar ludobójstwa w 100. rocznicę rzezi Ormian.

Za pośrednictwem Nersesa Bedrosa XIX egzemplarze książki zostały przekazane ojcu świętemu Franciszkowi i prefektowi Kongregacji Kościołów Wschodnich kard. Leonardowi Sandriemu.

W Lublinie dziś odbędą się uroczystości upamiętniające rzeź Ormian, jaka miała miejsce 100 lat temu. W kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny odbędzie się koncert w wykonaniu męskiego zespołu Kairos oraz artystów prezentujących ormiańskie melodie. Początek o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma