Promocja: Kozidrak wystąpi z Ani Mru Mru

Piłkarskie sławy, Beata Kozidrak i kabaret Ani Mru Mru będą promować w Polsce województwo lubelskie. Nie zabraknie też lubelskiego cydru. Natomiast w gronie ambasadorów Lubelszczyzny zabrakło braci Cugowskich.

- Nie wiemy jeszcze ile ta kampania będzie kosztować, ale jesteśmy gotowi na wszystko. Gdybyśmy jej teraz nie zorganizowali, byłoby to grzechem zaniedbania - powiedział podczas konferencji prasowej Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Podczas konferencji ogłoszono wiosenno-letni kalendarz promocyjny województwa. Ambasadorzy Lubelszczyzny będą przez kilka miesięcy w całym kraju promować markę województwa.

Jednak akcja będzie sięgać także poza granice kraju. Już w maju rozpocznie się kampania bilbordowi w portach lotniczych w Dublinie i Sztokholmie. Wszystko po to, by Lublin i region odwiedzało coraz więcej turystów. Organizatorzy kampanii nie ukrywają, że reklama może przyciągnąć również inwestorów.

W czerwcu odbędzie się festiwal „Lubelskie-smakuj życie”. Podczas festiwalu na scenie wystąpi lubelski kabaret Ani Mru Mru oraz „Bajm”. W kolejnych miesiącach odbędzie się ich wspólna trasa koncertowa i kabaretowa po Polsce. Marcin Wójcik zdradził, że w jednym ze skeczów wystąpi Beata Kozidrak.

Lubelscy artyści mają już za sobą wspólny koncert muzyczny i kabaretowy. - Po takim koncercie w Opolu fani, którzy przyszli do garderoby po autografy, pytali czy jest taka możliwość by powtórzyć tego typu koncert - powiedziała Beata Kozidrak.

W lipcu w Lublinie zostanie zorganizowana Lubelska Noc Kabaretowa. Na ten miesiąc zaplanowano również turniej piłkarski o puchar marszałka województwa z udziałem drużyn zagranicznych.

W sierpniu odbędą się wydarzenia, które na stałe wpisane są już w kalendarz imprez: Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu oraz Zawody Balonowe SPA Nałęczów.

Nowością będzie wrześniowe święto „Młodego Cydru” oraz kampania wysyłania kartek pocztowych ze specjalnymi znaczkami, które zostaną wydane na tę okazję.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..