Nowy numer 4/2023 Archiwum

Ruszył w bieg trzeźwości dookoła Polski

W niedzielę spod studni w Kazimierzu Dolnym Kazimierz Piskorek wystartował w bieg dookoła Polski. Na starcie towarzyszyło mu wielu mieszkańców, turystów, biegaczy, rowerzystów, a także modelka Ilona Felicjańska.

Niezwykłość inicjatywy Kazimierza Piskorka potwierdziło zainteresowanie, także ze strony mediów. W 45 dni chce przebiec blisko 2800 kilometrów.

W swoim biegu nie jest sam. Przez część trasy towarzyszyła mu grupa zaprzyjaźnionych biegaczy. W ślad za Piskorkiem ruszyli również cykliści, którzy realizują projekt „Rowerem wzdłuż Wisły”.

Kazimierz Piskorek, poprzez swój bieg chce pokazać, że dzięki sportowi można pokonywać własne słabości i ograniczenia, a wysiłek pomaga wyjść z nałogów. Nie bez przyczyny jego inicjatywa nosi nazwę „Bieg Trzeźwości dookoła Polski”. Jak sam wielokrotnie wspominał, od ośmiu lat jest trzeźwy, należy także do lokalnej grupy AA.

Przed startem na kazimierskim Rynku pojawiła się również modelka Ilona Felicjańska, która kilka lat temu publicznie przyznała się do swoich problemów z alkoholem. Swoją obecnością chciała wesprzeć Piskorka i wyrazić podziw dla jego inicjatywy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy