Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ruszył w bieg trzeźwości dookoła Polski

W niedzielę spod studni w Kazimierzu Dolnym Kazimierz Piskorek wystartował w bieg dookoła Polski. Na starcie towarzyszyło mu wielu mieszkańców, turystów, biegaczy, rowerzystów, a także modelka Ilona Felicjańska.

Niezwykłość inicjatywy Kazimierza Piskorka potwierdziło zainteresowanie, także ze strony mediów. W 45 dni chce przebiec blisko 2800 kilometrów.

W swoim biegu nie jest sam. Przez część trasy towarzyszyła mu grupa zaprzyjaźnionych biegaczy. W ślad za Piskorkiem ruszyli również cykliści, którzy realizują projekt „Rowerem wzdłuż Wisły”.

Kazimierz Piskorek, poprzez swój bieg chce pokazać, że dzięki sportowi można pokonywać własne słabości i ograniczenia, a wysiłek pomaga wyjść z nałogów. Nie bez przyczyny jego inicjatywa nosi nazwę „Bieg Trzeźwości dookoła Polski”. Jak sam wielokrotnie wspominał, od ośmiu lat jest trzeźwy, należy także do lokalnej grupy AA.

Przed startem na kazimierskim Rynku pojawiła się również modelka Ilona Felicjańska, która kilka lat temu publicznie przyznała się do swoich problemów z alkoholem. Swoją obecnością chciała wesprzeć Piskorka i wyrazić podziw dla jego inicjatywy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma