Arcybiskup zaprasza

Arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski, skierował specjalne słowo zaproszenia do diecezjan, w związku z głównymi wydarzeniami religijnymi w naszej archidiecezji.

Umiłowani w Chrystusie Panu, Siostry i Bracia!

Po raz kolejny obchodzić będziemy w naszej Archikatedrze Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione w ubiegłym roku przez Stolicę Apostolską na pamiątkę tzw. ”Cudu lubelskiego”. W dniu 3 lipca o godz. 19 uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie biskup Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie Wschodniej.

Trwający Rok Życia Konsekrowanego zachęca nas do szczególnego dziękczynienia Bogu za wszelkie dobro, jakie wzrasta i rozwija się w Kościele dzięki obecności, modlitwie i pracy osób zakonnych. Serdecznie zapraszam na wieczorną Eucharystię u stóp Katedry i na procesję Maryjną ulicami naszego miasta.

Miesiąc później, 3 sierpnia, wyruszy spod Katedry 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, której przyświecać będzie hasło „Uwierzcie w Ewangelię”. Pielgrzymom towarzyszyć będą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Korzystający z niego pielgrzymi poniosą intencje ofiarodawców przed tron Matki Bożej.

W dniu 21 sierpnia przybędą do naszej dni na dwa tygodnie symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż, przekazany ludziom młodym przez św. Jana Pawła II oraz ikona Matki Bożej, Salus Populi Romani. Symbole te nawiedzą  wszystkie miasta naszej archidiecezji, które gościć będą pielgrzymów z całego świata w pierwszej fazie Światowych Dni Młodzieży, przeżywanej w diecezjach.

Program pielgrzymki zawarty jest na plakatach, które już dotarły do wszystkich parafii. Zachęcam, zwłaszcza młodych, do licznego udziału w peregrynacji Krzyża oraz Ikony Niech w naszych parafiach trwa gorąca modlitwa o błogosławione owoce wszystkich zapowiadanych wydarzeń.

Z serca wszystkim błogosławię

                                                                               Wasz Biskup Stanisław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..