Nowy numer 46/2019 Archiwum

Włączyli się w akcję #SOSNepal

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rybczewicach przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, którą organizowały stacje radiowe oraz Polska Akcja Humanitarna.

Nauczyciele zachęcają uczniów tej niewielkiej szkoły do postaw solidarności z najbardziej potrzebującymi. Tym razem pomoc skierowali w kierunku mieszkańców dalekiego Nepalu.

W dwóch silnych trzęsieniach ziemi zginęło w Nepalu ponad 8, 5 tys. osób. Blisko 20 tysięcy osób zostało rannych. Kataklizm zniszczył infrastrukturę tego ubogiego kraju, setki tysięcy ludzi zostały pozbawione dachu nad głową.

- Naszym celem było zebranie jak największej kwoty dla ponad 1, 7 mln nepalskich dzieci - mówi Małgorzata Gieleta.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele naszej szkoły chętnie wysyłali SMS-y o treści "Nepal" i nabywali okolicznościowe koszulki.

- Społeczność tej placówki zawsze chętnie pomaga tym, którzy tego potrzebują. Co roku wspieramy Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie i Salezjański Ośrodek Misyjny. Przyłączamy się także do akcji Góra Grosza - tłumaczy pani Małgorzata.

- Oprócz pomocy materialnej, ważne jest przede wszystkim kształtowanie postaw młodych ludzi, uwrażliwianie na cierpienie drugiego człowieka - podsumowuje M. Gieleta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama