Pochodzi z małej miejscowości na Mazowszu. Dzięki stypendium zaczęła studia w Lublinie, które kończy w tym roku. Stypendium to jednak nie tylko pieniądze umożliwiające naukę. Dzięki nim jednak powstaje wielka rodzina, która składa się z tysięcy młodych ludzi.
Wiola studiuje prawo. Jest na piątym roku, czyli lada moment zostanie absolwentką wymarzonych studiów. To, gdzie jest w tym momencie swego życia w dużej mierze zawdzięcza stypendium papieskiemu, jakie otrzymuje od 9 lat.
- Chcę podziękować wszystkim, którzy od wielu lat wspierają Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dzięki Wam ja i wiele innych osób z małych miejscowości, dostało szanse na zdobycie wykształcenia. Moja rodzinna wioska na Mazowszu liczy 200 mieszkańców. Nie ma tam wielkich możliwości kształcenia, więc każdy, kto chce się uczyć, musi gdzieś dojeżdżać, czy wyjechać. To wszystko wiąże się oczywiście z finansami. Nie każda rodzina może sobie pozwolić na wydatki związane z edukacją dzieci, zwłaszcza, jeśli ta edukacja wiąże się z dojazdami do szkoły, czy wynajęciem stancji i utrzymaniem dziecka poza domem. Z pomocą przychodzi Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", której jestem stypendystką od 9 lat, czyli od II klasy gimnazjum. To dzięki wielu ludziom, którzy wrzucają do puszek podczas tygodnia papieskiego drobne ofiary lub wspierają dzieło w inny sposób, możemy realizować swoje marzenia - dawała świadectwo Wiola w kościele św. Józefa w Lublinie.
Młodzi podkreślają, że bycie stypendystą to nie tylko otrzymywanie pieniędzy niezbędnych na kształcenie, ale bycie w wielkiej rodzinie. Spotkania stypendystów, przeżywane wspólnie rekolekcje dają poczucie wspólnoty. - Dla mnie spotkania z innymi stypendystami okazały się nie tylko czasem wielkiej radości, wymiany doświadczeń czy wsparcia w trudnych chwilach. Tu poznałam mojego narzeczonego, więc mogę powiedzieć, że dzięki Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zdobyłam nie tylko wykształcenie, ale i nową rodzinę - mów Wiola.
Fundacja narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Została powołana do życia w 2000 r. jako organizacja, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi. Na Lubelszczyźnie z programu Fundacji korzysta obecnie około 80 osób.