Lubelski

Obrońca węzła małżeńskiego

W wieku 69 lat zmarł profesor prawa kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej ksiądz Stanisław Paździor.

Pochodził z miejscowości Bełżyce-Wzgórze. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1970. Od 1994 roku prowadził zajęcia dydaktyczne na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Pracę naukową łączył z praktyką sądową. Zaczynał jako notariusz Sądu Biskupiego, później stał się obrońcą węzła małżeńskiego, w następnych latach został sędzią Sądu Biskupiego a od 1992 do 2004 roku pełnił funkcję wiceoficjała Sądu Metropolitalnego.

Pracował też jako wikariusz w parafiach: p. w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie, św. Tomasza apostoła w Zamościu i w parafii św. Antoniego w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 40/2024

6 października 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Przyjaciele naszych losów

Są takie rejony teologiczne, w które niektórzy boją się zapuszczać. Aniołowie zdecydowanie w takich terytoriach naszych lęków pomieszkują, zapewne za sprawą naiwnego oleodruku, na którym kładka, dziewczę w sukienczynie, chłopię w porciętach.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu