Nowy numer 48/2020 Archiwum

1000 dzwoneczków na schodach archikatedry

Dzwoneczki dostanie pierwszy tysiąc dzieci, które wraz z rodzicami przyjdą do archikatedry lubelskiej. Dzwoneczkami zostaną kilka dni później powitani Królowie podczas orszaku.

- Każde dziecko, które przyjdzie z rodzicami lub dziadkami do archikatedry lubelskiej 3 stycznia, otrzyma dzwoneczek, przygotowany specjalnie z myślą o Orszaku Trzech Króli - mówi ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie, który jest odpowiedzialny za przygotowanie Orszaku Trzech Króli.

- Dzwoneczki są wykonane z gliny - metodą artystyczną. Zostały przygotowane przez pana Jońskiego, który jest artystą garncarzem. To również podkreślenie wagi tego ginącego zawodu - wyjaśnia ks. Podpora.

Dzwoneczki będą rozdawane na schodach archikatedry lubelskiej. Wręczanie dzwoneczków dzieciom ma na celu promocję Orszaku Trzech Króli w Lublinie oraz ma zachęcić całe rodziny do aktywnego udziału w wydarzeniu.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się w Lublinie 6 stycznia o godz. 11.30 na placu Zamkowym. Podobnie jak w roku ubiegłym rozdawane będą papierowe korony. Barwny orszak wyruszy do archikatedry lubelskiej - również przy dźwięku 1000 dzwonków.

Centralnym punktem tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Lublinie będzie Msza św. sprawowana przez abp. Stanisława Budzika, metropolitę lubelskiego o godz. 13.00. Podczas liturgii zostaną pobłogosławione dzwoneczki oraz ciasteczka. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama