Nowy numer 47/2020 Archiwum

Bez bólu

W budynku przy ul. Lubartowskiej 58 rozpoczęła swą działalność Poradnia Zabiegów Stomatologicznych w Znieczuleniu Ogólnym.

Poradnia powstała w ramach funkcjonującego przy ul Lubartowskiej 58 Stomatologicznego Centrum Klinicznego. 

Dzięki pomocy władz Uniwersytetu Medycznego, przeprowadzono rozbudowę i modernizację pomieszczeń dla potrzeb leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. 

Nowy ośrodek został zmodernizowany zgodnie z najnowszymi wymaganiami, wyposażony w nowoczesną aparaturę do znieczulania ogólnego, unit stomatologiczny z aparatem RTG i radiowizjografią.

- Chcemy rozwinąć działalność poradni  dla dzieci i osób  dorosłych z orzeczoną niepełnosprawnością, poprawiając stan zdrowia jamy ustnej w tych grupach społecznych, które mają największą trudność w dostępie do opieki stomatologicznej - informuje Beata Petkowicz kierownik nowej poradni. - 15 proc społeczeństwa ma orzeczoną niepełnosprawność i to nie jest tylko niepełnosprawność intelektualna czy ruchowa, ale również społeczna czy medyczna - dodaje. 

Obecny na uroczystym otwarciu abp Stanisław Budzik, poświęcił pomieszczenia poradni i zwrócił uwagę na otwarcie ośrodka w czasie Roku Miłosierdzia. - Dobrze się składa że właśnie w Roku Miłosierdzia, w którym papież Franciszek zachęca nas byśmy pochylili się nad człowiekiem chorym, cierpiącym potrzebującym naszej pomocy, otwieramy Centrum Stomatologiczne, które w historycznym pomieszczeniu zyskuje nową szatę - zaznaczył arcybiskup. 

Poradnia została przygotowana do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów polsko i anglojęzycznych, szkolenia podyplomowego, specjalizacyjnego oraz akcji edukacyjno-profilaktycznych, organizowanych wspólnie przez pracowników i Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama