Nowy numer 47/2020 Archiwum

Obywatelskie zaangażowanie

Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim w tym roku było duże. Zgłoszono 60 wniosków, z czego 42 przeszły pozytywnie weryfikację pod względem formalnym i techniczno-finansowym - mówi burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Udział w głosowaniu wzięły 1722 osoby oddając 2698 głosów. Zrealizowanych zostanie 6 projektów, które otrzymały najwyższą liczbę głosów w poszczególnych okręgach.

Najwięcej głosów zebrał projekt budowy siłowni plenerowych na osiedlu „Metalowców” i „Młodych”, który zdobył w Dzielnicy II  poparcie prawie 500 osób.

Z kolei w Dzielnicy I mieszkańcy wybrali przeniesienie i przebudowę altanki śmietnikowej przy ul. Popiełuszki 3.

W Dzielnicy III zrealizowane zostaną dwa projekty. Najwięcej głosów zebrał projekt miejskiej OSP na doposażenie jej w sprzęt ratowniczy i szkoleniowy. Ze względu na to, że jego wartość wynosi 20 tys. zł i nie wyczerpuje puli środków przyznanej dla tej  dzielnicy, zrealizowany może być kolejny projekt, którego wartość nie przekracza 30 tys. zł. Jest to siłownia plenerowa na osiedlu Piaski.

W dzielnicy IV najwięcej głosujących wsparło zakup szafek szkolnych dla ZPO 2. W dzielnicy V zrealizowany zostanie jedyny zgłoszony projekt – modernizacja chodnika przy ul. Kolejowej.

Projekty zostaną wprowadzone do budżetu miasta podczas sesji Rady Miasta w lutym.

Burmistrz zapowiada kontynuację  inicjatywy Budżetu Obywatelskiego w kolejnych latach. Nie wyklucza też zwiększenia puli środków do rozdysponowania na projekty zgłaszane przez mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama