Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zima w mieście

Już za dwa tygodnie zaczyna się przerwa semestralna we wszystkich szkołach w naszym województwie. W tym roku na uczniów, którzy spędzają czas ferii zimowych w Lublinie czeka mnóstwo atrakcji.

Chociaż jak na razie śniegu nie ma to jednak nie oznacza to, że ferie trzeba będzie spędzić przy komputerze czy też przed telewizorem. 

Podczas dwóch tygodni zimowej przerwy zarówno starsi jak i młodsi będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach kulturalnych - warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych, a także seansach kinowych i spektaklach teatralnych.

Specjalne programy na ten czas przygotowały miejskie instytucje kultury, spółdzielcze domy kultury i kluby osiedlowe oraz kina i teatry. 

W wybranych szkołach na terenie miasta codziennie zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych będą mogli w godz. od 10 do 13 uczestniczyć  w zajęciach sportowo - rekreacyjnych. Codziennie będzie można także za darmo popływać w szkolnych basenach. 

Podobnie jak w minionym roku miasto oferuje najmłodszym naukę pływania podczas specjalnych zajęć w szkółce pływackiej. To jedyna oferta na którą obowiązują zapisy. Szkółka Pływacka to cykl 10 zajęć szkoleniowych po 90 minut dziennie, dla dzieci z klas II-III szkół podstawowych. Nauka pływania prowadzona będzie codziennie, od poniedziałku do piątku, w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Łabędziej, w czterech zamkniętych grupach, w godz. 9.30 – 11.00 (I i II grupa) oraz w godz. 11.00 – 12.30 (III i IV grupa). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać trzeba się elektronicznie pod adresem: zimawmiescie@interia.pl. Zapisy ruszają od poniedziałku. 

Za darmo będzie można także pojeździć na sztucznym lodowisku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 (ul. Radzyńska 5). Lodowisko będzie otwarte od godz. 9 do 20. 

Dzieci urodzone między 2003 a 2009 r. mogą także skorzystać z darmowych szkoleń narciarskich prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Szkolenie będzie się odbywało od poniedziałku do piątku w godz. od 12 do 15.  Każde dziecko może wziąć udział w maksimum dwóch lekcjach, przez dwa kolejne dni.

By wziąć udział w zajęciach proponowanych przez dzielnicowe domu kultury trzeba się zapisać. Można to zrobić od 1 lutego osobiście lub mailowo. 

Darmowe atrakcje dla dzieci przygotowały także instytucje kulturalne działające w naszym mieście m.in wszystkie filie MBP im. H. Łopacińskiego. Centrum Kultury, Teatr Andresena, Teatr Muzyczny Muzeum Lubelskie, Kino "Bajka" oraz Warsztaty Kultury. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama