To oferta dla osób, które zdecydowały się przyjąć pielgrzymów jak również dla wolontariuszy. Przyspieszony i profesjonalny kurs językowy odbywać się będzie w sali przy kościele św. Józefa w Lublinie, przy ul. Filaretów 7. Spotkanie organizacyjne już 12 kwietnia o 16 30.
Już niebawem wybije100 dni do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży na poziomie archidiecezji lubelskiej.
20 lipca przyjadą na Lubelszczyznę młodzi katolicy z wielu krajów świata.
Jeszcze wcześniej przyjadą do Lublina francuskojęzyczni Belgowie, by tu odprawić swoje narodowe rekolekcje.
Towarzyszyć im będą biskupi.
W wielu parafiach trwają przygotowania, ale jeszcze nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.
Organizatorzy przestrzegają księży i sztaby parafialne przez zbytnim odwlekaniem niezbędnych zadań. Nadal poszukiwani są wolontariusze i osoby chętne przyjąć pielgrzymów na nocleg. Dosłownie za kilka dni ruszają darmowe lekcje języka francuskiego i włoskiego dla tych, którzy zdecydowali się przyjąć młodych z zagranicy pod swój dach.
Organizatorzy ŚDM archidiecezji lubelskiej postarali się o to, by lingwiści przygotowali za darmo wszystkich chętnych - do sprawnego komunikowania się z obcokrajowcami. Przyspieszony kurs językowy odbywać się będzie w sali przy kościele św. Józefa w Lublinie, przy ul. Filaretów 7. Spotkanie organizacyjne już 12 kwietnia o godz. 16 30.
Zajęcia z języka włoskiego odbywać się będą we wtorki i piątki od 16.30 do 17.15, lekcje języka francuskiego również we wtorki i piątki od 17.30 do 18.15.
- Oczywiście dla nas najważniejsze jest centralne spotkanie na Arenie Lublin. To wielkie wydarzenie. Nadal poszukujemy wolontariuszy, czekamy również na zgłoszenia do grupy teatralnej i tanecznej. Są jeszcze wolne miejsca w chórze, który jest tworzony przez Grzegorza Głucha. Zarówno chór, jak członkowie grupy teatralnej wezmą udział w wielkim show 23 lipca na Arenie Lublin - mówi Aleksandra Dyjak, rzecznik ŚDM archidiecezji lubelskiej.
- Taka szansa się nie powtórzy. Dobrze zrozumiała to grupa młodzieży z Puław, która postanowiła się zaangażować w działalność chóru budowanego na ŚDM. Jest to na tyle duża grupa, że dyrygent dojeżdża do nich, do Puław. Gdyby taka grupa chętnych zebrała się w Chełmie lub Kraśniku to tez bylibyśmy w stanie organizować próby na miejscu - wyjaśnia Agnieszka Styczeń, odpowiedzialna w sztabie lubelskim za kontakty z zagranicą.