Nowy numer 44/2020 Archiwum

Odpowiedź na apel papieża Franciszka

Abp Budzik: - Zachęcam wiernych archidiecezji lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez ojca świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu.

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ojciec święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy „Regina coeli” mówił: „Myślę w szczególności (…) o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem”.

Z woli następcy św. Piotra w kościołach katolickich Europy [w niedzielę 24 kwietnia red.] organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który – przez wielu zapomniany – wciąż trwa. Zachęcam wiernych archidiecezji lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez ojca świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane do puszek.

Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy.

Wasz biskup Stanisław

 

Duszpasterze archidiecezji lubelskiej mają obowiązek odczytać komunikat abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego podczas każdej Mszy św. w niedzielę 24 kwietnia, zarówno w kościołach parafialnych jak i rektoralnych. Ponadto mają umożliwić wiernym złożenie ofiar do puszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama