Nowy numer 39/2023 Archiwum

Powstanie platforma lubelskich mediów

Ma to być wspólne działanie lubelskich redakcji w celu promocji ŚDM i Lublina. Dzięki mediom idea święta młodych ma dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Pomysłodawcą wspólnej platformy medialnej jest ks. Mirosław Ładniak.

Światowe Dni Młodzieży to jedno z największych wydarzeń ostatnich lat w Polsce, także w Lublinie. To znakomita okazja do promocji miasta nad Bystrzycą, tradycji i zwyczajów Lubelszczyzny. To również okazja do promocji wiary, dzielenia się nią, a poniekąd jej weryfikacja.

- Do kraju przyjadą miliony młodych osób z całego świata. Także do Lublina obchody diecezjalne przyciągną tysiące pielgrzymów. Liczymy, że centralne wydarzenie, jakim będzie spotkanie na Arenie Lublin zgromadzi co najmniej 20 tys. młodych. To wielkie wyzwanie nie tylko dla Kościoła, ale dla nas wszystkich - tłumaczy ks. Mirosław Ładniak, odpowiedzialny za organizację święta "Arena Młodych".

Zaprosił przedstawicieli lubelskich redakcji do współtworzenia lubelskich Światowych Dni Młodzieży.

- Dzięki wspólnym działaniom możemy dotrzeć do szerokiej grupy mieszkańców Lubelszczyzny, a jednocześnie pozwolić im zapoznać się z ideą ŚDM. Artykuły w gazetach, audycje w radiu i telewizji, publikacje na portalach internetowych - dopełnią działań związanych z promocją Światowych Dni Młodzieży, ale także Lublina - wyjaśnia ks. Ładniak.

- Wartość przekazu medialnego jest ogromna i nie do przecenienia. Już Jan Paweł II, pomysłodawca ŚDM, w jednym ze swych przemówień stwierdził, że „kolumny gazet, mikrofony radiowe i telewizyjne kamery są amboną, z której współczesne społeczeństwo czerpie wiele dla swych moralnych i duchowych postaw”. Ufam, że nasza współpraca w tym wyjątkowym projekcie wyda owoce, z których wszyscy będziemy dumni - wyraził nadzieję ks. Ładniak. .

Pomysł został pozytywnie przyjęty przez wszystkie redakcje. Spotkanie przedstawicieli lubelskich redakcji z abp. Stanisławem Budzikiem, metropolitą lubelskim, odbędzie się 13 maja w pałacu biskupim.

Będzie to oficjalne rozpoczęcie wspólnych działań na rzecz Światowych Dni Młodzieży w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast