Nowy numer 17/2019 Archiwum

Pseudokibice Motoru Lublin zabili człowieka

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w powiecie radomskim. Pseudokibice Motoru Lublin starli się z sympatykami Stali Stalowa Wola.

Pseudokibice Motoru Lublin 28 maja zatrzymali na drodze w okolicach Skaryszewa niedaleko Radomia autokar z kibicami Stali Stalowa Wola, którzy jechali na mecz swojej drużyny do Kołobrzegu.

W związku z tym, że szalikowcy Motoru zatarasowali drogę, kibice przeciwnej drużyny wysiedli z autokaru. Doszło do regularnej bitwy, w której ucierpiał 33-letni kibic Stali Stalowa Wola. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wczoraj rano kibic Rafał Kocielski zmarł w radomskim szpitalu.

Wojna między kibicami odbyła się nad ranem i nie była zupełnie związana z żadnym wspólnym meczem. W wyniku całej akcji zatrzymani zostali 4 młodzi mężczyźni, którym postawiono zarzuty ciężkiego pobicia. Do wczoraj za ten czyn groziło im do 8 lat więzienia. Teraz odpowiedzą za udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym.

Władze Motoru Lublin odcinają się od całego wydarzenia, a prezes zarządu Motoru Lublin Waldemar Leszcz wydał oświadczenie, w którym informuje, że dla klubu jest zupełnie niezrozumiałe, że w czasie przeżywania radosnych chwil, gdy na Arenie Lublin oraz podczas meczów wyjazdowych tysiące kibiców Motoru Lublin cieszy się ze zwycięstw swojej drużyny i jej awansu do baraży o II ligę, tworząc wyjątkową w skali kraju atmosferę sportowego święta, grupa osób swoimi działaniami próbuje zniszczyć wizerunek i dorobek klubu, ogromny wysiłek piłkarzy oraz entuzjazm i radość prawdziwych kibiców Motoru Lublin. 

Czytaj także:

Śmiertelna ustawka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL