Nowy numer 3/2019 Archiwum

29 lat temu papież odwiedził Lublin

Pola, na których odbyło się spotkanie z Janem Pawłem II w 1987 roku, to dziś wielkie osiedla mieszkaniowe, na których znajdują się trzy parafie. Wspólnie świętować będą jutro rocznicę pobytu papieża w Lublinie.

Dokładnie 9 czerwca 1987 roku na lubelskich Czubach zgromadziło się ponad milion wiernych, by uczestniczyć w sprawowanej przez papieża Eucharystii. Dziś na tym terenie znajdują się: parafie pw. Świętej Rodziny, pw. Matki Bożej Różańcowej i pw. św. Wojciecha.

Wszystkie trzy podjęły się w tym roku wspólnego upamiętnienia papieskich wydarzeń i zapraszają na rocznicowe uroczystości, podczas których będzie czas dziękczynienia Bogu za dar św. Jana Pawła II. Wspólnej modlitwie przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Wśród wielu znaków pamięci jest na Czubach park jego imienia, położony w wąwozie miedzy parafiami Świętej Rodziny i Matki Bożej Różańcowej. I właśnie tam, w pobliżu kładki łączącej obie parafie, Stowarzyszenie Nasze Czuby postanowiło wybudować Przystanek Pamięci Jana Pawła II. Do akcji Stowarzyszenia przyłączyły się wspomniane parafie, Akcja Katolicka, rady duszpasterskie, wolontariusze i wielu, wielu parafian uczestniczących w czterech zbiórkach na fundusz budowy. Także wykonawcy dołożyli wszelkich starań, by obiekt był piękny i niedrogi. Dużą część zadania wykonało miasto.

Uroczystości w wąwozie na Czubach rozpoczną się w Altanie Parku Jana Pawła II:

17.00 – nabożeństwo czerwcowe;
18.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika i koncert chóru młodzieżowego;
19.30 – poświęcenie Przystanku Pamięci Jana Pawła II.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy