Nowy numer 48/2020 Archiwum

Maturzyści poznali wyniki

Zaskoczenia dla większości nie ma. Niemal każdy zdający sprawdził już wcześniej poprawne odpowiedzi na pytania maturalne i wiedział czego ma się spodziewać. Maturzyści otrzymali oficjalne wyniki.

W Liceum Unii Lubelskiej wszyscy maturę zdali. To od wielu lat powód do dumy dla nauczycieli i uczniów tej szkoły.

- Nasza szkoła może poszczycić się jednymi z najlepszych wyników w regionie. Tegoroczna matura potwierdziła dobre przygotowanie naszych uczniów i jest dla nas powodem do dumy - mówi Ewa Fijuth, wicedyrektor szkoły.

Centralna Komisja Egzaminacyjna, która odpowiada za przeprowadzenie egzaminu maturalnego, podała, że do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2016 roku przystąpiło 258 372, w tym  w woj. lubelskim 16 469 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

Egzamin zdało 79 proc. maturzystów z woj. lubelskiego (86 proc. licealistów i 65 proc. absolwentów techników). W sierpniu powtórka czeka 16 proc. z nich. Będą to osoby, które nie zdały egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

Tegoroczni maturzyści w naszym regionie zdali egzamin z języka polskiego na średnio 59 proc. na poziomie podstawowym i 57 proc. na poziomie rozszerzonym. Matematykę zaliczyli na 56 proc. (poziom podstawowy) i 30 proc. (rozszerzona).

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2016r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego: w części ustnej z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego; w części pisemnej z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
 
Absolwenci szkół lub oddziałów z nauczaniem języka danej mniejszości narodowej obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z nauczanego języka, zarówno w części ustnej, jak i w części pisemnej.
 
Tegoroczni absolwenci szkół ponadgimnazjalnych - zgodnie z zasadami przeprowadzania egzaminu maturalnego w nowej formule, obowiązującej od 2015 r. - obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych - na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym.
 
Do egzaminu maturalnego w maju 2016 r. przystąpili również absolwenci wszystkich typów szkół z lat ubiegłych, którzy dotychczas nie uzyskali świadectwa dojrzałości, oraz tacy, którzy uzyskali świadectwo dojrzałości we wcześniejszych latach, a w maju 2016 r. przystąpili ponownie do egzaminu maturalnego w celu podwyższenia wyniku egzaminacyjnego albo uzyskania wyniku z nowego przedmiotu.
.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama