Nowy numer 47/2020 Archiwum

Marszałek wspiera ŚDM

To jedno z największych wydarzeń, jakie czeka nas w najbliższym czasie, dlatego warto zaangażować w nie siły i środki - uważa Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Dla marszałka województwa Światowe Dni Młodzieży wykraczają poza granice Lublina.

- Województwo swoim zasięgiem obejmuje trzy diecezje: lubelską, zamojsko-lubaczowską i siedlecką. Wszędzie staramy się wspierać lokalne działania przygotowujące spotkanie młodych - mówi Sławomir Sosnowski.

To dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego zakupiono 8 tys. koszulek z logo Światowych Dni Młodzieży, które otrzymają uczestnicy z naszego regionu.

Urząd też dał pieniądze na zakup wody i napojów, jakie będą rozdawane uczestnikom diecezjalnego etapu ŚDM. Prawdopodobnie urząd będzie sponsorem także 10 tys. cebularzy.

W diecezji siedleckiej sfinansowano specjalne pociągi m.in. z Terespola do Siedlec i z Dęblina do Siedlec, gdzie na tamtejszych błoniach diecezja siedlecka organizuje centralne spotkanie.

- Przyjazd tylu gości z różnych stron świata jest okazją do promocji naszego województwa i pokazania go od jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że część z naszych gości wróci do nas lub opowie swoim znajomym, zachęcając ich do odwiedzenia Lubelszczyzny - tłumaczy marszałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama