Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Marszałek wspiera ŚDM

To jedno z największych wydarzeń, jakie czeka nas w najbliższym czasie, dlatego warto zaangażować w nie siły i środki - uważa Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Dla marszałka województwa Światowe Dni Młodzieży wykraczają poza granice Lublina.

- Województwo swoim zasięgiem obejmuje trzy diecezje: lubelską, zamojsko-lubaczowską i siedlecką. Wszędzie staramy się wspierać lokalne działania przygotowujące spotkanie młodych - mówi Sławomir Sosnowski.

To dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego zakupiono 8 tys. koszulek z logo Światowych Dni Młodzieży, które otrzymają uczestnicy z naszego regionu.

Urząd też dał pieniądze na zakup wody i napojów, jakie będą rozdawane uczestnikom diecezjalnego etapu ŚDM. Prawdopodobnie urząd będzie sponsorem także 10 tys. cebularzy.

W diecezji siedleckiej sfinansowano specjalne pociągi m.in. z Terespola do Siedlec i z Dęblina do Siedlec, gdzie na tamtejszych błoniach diecezja siedlecka organizuje centralne spotkanie.

- Przyjazd tylu gości z różnych stron świata jest okazją do promocji naszego województwa i pokazania go od jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że część z naszych gości wróci do nas lub opowie swoim znajomym, zachęcając ich do odwiedzenia Lubelszczyzny - tłumaczy marszałek.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma