GN 32/2018 Archiwum

Koncerty w ramach lubelskich Dni w Diecezji

Oprócz przeżyć duchowych i turystycznych wrażeń, podczas diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży, goście będą mogli wziąć udział w licznych koncertach.

W piątkowy wieczór każdy, kto wybierze się na plac zamkowy będzie mógł zobaczyć i posłuchać Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

- Dla młodych ludzi z różnych stron świata będzie to z pewnością egzotyczne wydarzenie. Nie sądzę, by wiele z nich widziało kiedykolwiek takie zespoły. Mam nadzieję, że ich występ będzie także atrakcją dla mieszkańców Lublina. Nie pamiętam, kiedy "Mazowsze" można było oglądać w Lublinie, a to przecież wizytówka Polski, rozpoznawana w wielu krajach świata. Zapraszam więc wszystkich na plac zamkowy, gdzie będzie można podziwiać także nasz lubelski zespół Wandy Kaniorowej - mówi Sławomir Sosnowski marszałek województwa lubelskiego.

Koncerty przygotowało poza Lubinem także wiele miast Lubelszczyzny, które goszczą u siebie młodzież Światowych Dni Młodzieży.

W Puławach w niedzielę wieczorem będzie można posłuchać zespołu GOOD GOD oraz Ani Dąbrowskiej. W Chełmie odbędzie się Koncert Narodów, podczas którego zaprezentują się grupy muzyczne z krajów goszczących w Chełmie.

W Kraśniku w czwartek wystąpi zespół Emmanuel.

W Lublinie zaś w sobotę wieczorem na Arenie Lublin wystąpi Mate O.

 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma