GN 47/2020 Archiwum

Ratusz w Lublinie nie do poznania

Już 2 sierpnia główne obiekty w Lublinie: Ratusz, Brama Krakowska oraz przyległe do niej kamienice zostaną zaprezentowane w zupełnie nowym świetle.

Co zrobić, aby znane w Lublinie, historyczne obiekty przy Krakowskim Przedmieściu stały się jednymi z najchętniej odwiedzanych i najbardziej inspirujących miejsc w naszym mieście?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy warsztatów „Miasto Światła”. Efekty ich zmagań zostaną zaprezentowane mieszkańcom Lublina 2 sierpnia od 21.30 podczas niecodziennego podświetlenia elewacji Ratusza, Bramy Krakowskiej oraz przyległych do niej kamienic.

Niewiele osób zastanawia się nad tym, jak ogromną rolę w życiu miasta i jego mieszkańców odgrywa światło. Umiejętne jego wykorzystanie może zupełnie odmienić charakter przestrzeni, także publicznej, a tym samym wpłynąć na zachowania mieszkańców.

- Światło to nasz osobisty filtr, poprzez który codziennie doświadczamy poszczególnych elementów przestrzeni miejskiej - architektury, obiektów historycznych, miejskich skwerów, ulic czy kawiarni. Wpływa na budowanie poczucia, że przestrzeń miejska to przestrzeń bezpieczna, oswojona i otwarta dla wszystkich. Wszystkie zastosowania światła łączy wspólny mianownik: należy projektować je nie tylko z myślą o ludziach, ale także z ich udziałem. Dlatego warsztaty zostały poprzedzone spacerem badawczym. Wnioski ze spaceru zostaną wykorzystane podczas warsztatów „Miasto Światła” - informują organizatorzy.

Już 2 sierpnia, główne obiekty w Lublinie: Ratusz, Brama Krakowska oraz przyległe do niej kamienice zostaną zaprezentowane w zupełnie nowym świetle. Pokaz niecodziennego podświetlenia elewacji budynków odbędzie się wieczorem od 21.30 do 24.00.

„Miasto Światła” to projekt, którego celem jest zaangażowanie mieszkańców ulicy Krakowskie Przedmieście, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędu miasta w proces projektowania wzorcowego programu rewitalizacji ulic Lublina z wykorzystaniem światła. 

Projekt „Miasto Światła” organizowany jest przez Philips Lighting oraz Pracownię Miejską pod honorowym patronatem Miasta Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama