Nowy numer 44/2020 Archiwum

Niedzielny poranek z Radiem Lublin i "Gościem"

Nowy publicystyczno-informacyjny program Radia Lublin w niedzielę rano dotyczy życia lubelskiego Kościoła, zawiera rozważania fragmentu Ewangelii. Słuchacze mogą się dowiedzieć również, co nowego w "Gościu Niedzielnym".

Program "Busola" nadawany jest w niedzielę od godziny 6.00 do 7.00. Jednak mimo wczesnej pory słuchaczy nie brakuje. Miasto żyje, niektórzy wstają wcześnie na Mszę św., inni są w pracy lub do niej zmierzają. - A program poświęcony jest wiadomościom dotyczącym życia lokalnego Kościoła, ale nie tylko. Poruszamy w nim kwestie istotne dla wierzących i tych, którzy wiary poszukują. "Busola" ma być kierunkowskazem dla tych, którzy chcieliby być bliżej wspólnoty Kościoła, a z jakichś powodów nie są – tłumaczy Dorota Choma, dziennikarka prowadząca program. "Busola" zastąpiła audycję "Rozesłanie" prowadzoną dotychczas przez ks. Ryszarda Winiarskiego.

Audycja podzielona jest na dwie zasadnicze części. Pierwsza to rozmowa z gościem. Kolejną stanowi przegląd prasy oraz rozważania dotyczące perykopy Ewangelii na daną niedzielę. Rozważa ks. Mirosław Ładniak.

- Natomiast przegląd "Gościa Niedzielnego" polega na rozmowie z ks. Rafałem Pastwą, szefem redakcji lubelskiego "Gościa Niedzielnego". Naszym zamiarem jest dynamiczne i autentyczne zaprezentowanie artykułów zawartych w nowym numerze tego tygodnika. I mimo że nowy numer "Gościa" w kioskach i empikach pojawia się już w czwartki, to niedzielny przegląd na antenie Radia Lublin może być cenny dla tych, którzy zaopatrują się w tygodnik w swoich parafiach – precyzuje prowadząca program.

Pierwszym gościem programu był abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. – Arcybiskup podsumował to, co działo się w ostatnim czasie w archidiecezji. Rozmawialiśmy na temat papieża Franciszka i jego nauczania. Mówiliśmy także o tym, co przed nami – tłumaczy D. Choma.

Na "Busolę" zapraszamy w każdą niedzielę od godziny 6.00 do Radia Lublin na 102,2 FM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama