Nowy numer 24/2018 Archiwum

Doskonalić umysł poprzez ciało przejdź do galerii

Jest aktualnym mistrzem Europy w Taekwon-do ITF w wadze do 85 kg. seniorów. Opowiada o treningu, diecie i o tym, że sport walki to nie bijatyka.

- Dla mnie to spełnienie marzenia, także prestiż, ale przede wszystkim kolejny powód aby zrobić kolejny krok. Taekwon-do ITF nie jest sportem olimpijskim, dlatego niektóre media nie zauważają takich osiągnięć. Nie jest to z pewnością gorszy sport od innych - mówi Jakub Kalinowski.

Studiuje wychowanie fizyczne, jest również instruktorem Kraśnickiej Akademii Taekwon-do i prowadzi zajęcia w szkołach i w przedszkolu. Ale przede wszystkim jest w treningu. - Jestem w takiej formie, by brać udział w rywalizacji sportowej. Jeśli się trenuje dwa razy w tygodniu to jest to trening rekreacyjny. Ja trenuję pięć, sześć razy tygodniowo. O tyle jest to trudne, że trzeba trening połączyć z pracą i ze studiami - tłumaczy.

Jakub Kalinowski podkreśla konieczność koncentracji i współpracy z trenerem   Jakub Kalinowski podkreśla konieczność koncentracji i współpracy z trenerem ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Jest duża moda na „bycie na diecie” i na uprawianie sportu. Wielu ludzi uważa, że ruch sam w zupełności wystarczy. Niektórzy twierdzą, że jeśli się ćwiczy intensywnie, to można jeść niemal wszystko. A to nie jest prawdą.

- Nie mogę jeść wszystkiego. Nie jem wielokrotnie przetworzonych produktów. Ale też nie można sobie odmawiać wszystkiego, bo byłoby to bezsensowne. Moja dieta niczego nie ogranicza, określa mi wartości kaloryczne i jakimi produktami mam to osiągnąć - precyzuje Jakub.

Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w szkole podstawowej. - Na zajęcia zapisała mnie mama. Zorientowała się, że treningi prowadzone przez trenera Piotra Członkę stoją na dobrym poziomie i dlatego zdecydowała się, aby mnie tam posłać. Byłem dzieckiem ruchliwym, spodobały mi się od razu te zajęcia. Był tam zupełnie inny system pracy, treningu, rozgrzewki. Nie było tradycyjnego rzucania czy kopania piłki - opowiada Jakub Kalinowski.

Obszerna rozmowa z Jakubem Kalinowskim w następnym numerze lubelskiego „Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma