GN 2/2021 Archiwum

Przenosiny Ducha

Choć przeszli sami, przenieśli już wszystkie dekoracje i sprzęty, to jednak zapomnieli o ... Duchu. Aktorzy Teatru Andersena już jutro symbolicznie zabiorą "Ducha Teatru" z dawnej siedziby przy Dominikańskiej i przeniosą go na pl. Teatralny do CSK.

Teatr Andersena ma ponad 60 lat. Zna go dobrze nie tylko mały, ale też całkiem dorosły widz. Z początkiem września teatr po latach zmienił swoją siedzibę i kolejną premierową sztuką wystawił już w Centrum Spotkania Kultur. 

- Tradycja mówi, że jeśli teatr zmienia swoją siedzibę należy przenieść ducha teatru do nowego miejsca - informują pracownicy teatru. - Zaczęliśmy nowy rozdział, ale wiemy, że Teatr Andersena to przede wszystkim nie miejsce, a wyjątkowa energia, która powstaje kiedy się spotykamy.

Aktorzy postanowili więc przenieść dobrego ducha teatru, którego tworzą wraz z widzami. W związku z tym już jutro o godz. 12 każdy, któremu bliski jest Teatr Andersena, powinien stawić się przed starą siedzibą teatru przy ul. Dominikańskiej i wziąć udział w radosnym pochodzie - przenosinach, który przejdzie ulicami centrum miasta i zakończy się na placu przed CSK .  

- Chcielibyśmy by dzieci przebrały się za wybrane postaci z baśni Andersena lub w inne kolorowe kostiumy, by uczynić naszą paradę jeszcze weselszą - podkreślają aktorzy. - Im więcej nas będzie, tym więcej dobrej energii, ducha teatru "Andersena", przeniesiemy do Centrum Spotkania Kultur - dodają. 

Przenosiny "Ducha" już jutro o godz. 12. 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama