Nowy numer 2/2021 Archiwum

Kwesta na lubelskich cmentarzach wsparciem kuchni dla ubogich

Bezpłatna jadłodajnia dla osób bezdomnych i ubogich zimą wydaje nawet do 500 gorących posiłków dziennie.

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie organizuje kwesty do puszek na trzech lubelskich cmentarzach: przy ul. Lipowej, ul. Unickiej oraz przy Drodze Męczenników Majdanka. - Zbieramy na działaność Kuchni św. Brata Alberta przy ul. Zielonej 3 w Lublinie - wyjaśniają przedstawiciele organizacji charytatywnej.

W sobotę i niedzielę będą kwestować wolontariusze, uczniowie szkół średnich w Lublinie, w poniedziałek - pracownicy i zarząd bractwa, z kolei we wtorek pracownicy oraz podopieczni Ośrodka Wsparcia dla Bezdomnych Mężczyzn i Ośrodka Aktywizacji Społecznej i Zawodowej. Każda osoba kwestująca będzie posiadała imienny identyfikator, zaplombowaną, zieloną puszkę z napisem: „Podziel się chlebem” oraz tablicę informującą o celu zbiórki.

Dni listopadowe to również okazja, aby wspomnieć ks. Jana Mazura, założyciela bractwa, duszpasterza ludzi ubogich i bezdomnych, człowieka, który jako pierwszy dostrzegł ich problem w Lublinie i już w latach 80. wyszedł im naprzeciw, uruchamiając Społeczną Jadłodajnię św. Brata Alberta, która funkcjonuje do dziś.

Plan kwest bractwa na lubelskich cmentarzach:

  • sobota (29.10) w godz. 9.00-15.00
  • niedziela (30.10.) w godz, 9.00-15.00
  • poniedziałek (31.10.) w godz. 10.00-14.00
  • wtorek (01.11) w godz. 9.00-15.00
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama