Nowy numer 33/2018 Archiwum

Fragment ul. Muzycznej w Lublinie dostępny dla kierowców. Koniec z korkami w śródmieściu?

Już dziś po długiej przerwie, by dostać się na al. Piłsudskiego, nie będziemy musieli stać w korku na ul. Narutowicza. Odcinek ul. Muzycznej do ul. Szczerbowskiego został udostępniony kierowcom.

Ulica Muzyczna to w Lublinie lubiany skrót dla kierowców, którzy zamiast stać w korku na ulicy Narutowicza, by przedostać się do al. Piłsudskiego, przejeżdżali właśnie Muzyczną. Remonty, które rozpoczęły się pod koniec lutego, były sporym utrudnieniem komunikacyjnym. Dziś po długiej przerwie możemy przejechać fragmentem remontowanej ulicy, która wraz z nowym mostem ma umożliwić bezpośredni dojazd do Areny Lublin. 

Dziś w związku z dopuszczeniem do ruchu ul. Muzycznej wprowadzone zostały ważne zmiany w komunikacji. Ulica Muzyczna stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu, którą dotychczas była ulica Narutowicza. Kierowcy chcący skręcić z ulicy Głębokiej w lewo w ulicę Narutowicza będą musieli ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z ulicy Muzycznej. Podobnie będzie jest w przypadku skręcających z Narutowicza w Głęboką. Oni także muszą ustąpić pierwszeństwa nadjeżdżającym z lewej strony z ul. Muzycznej. 

Na skrzyżowaniu ul. Muzycznej, Głębokiej, Narutowicza oraz Nadbystrzyckiej zmieni się także w związku z tym funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej, która będzie działała także całą noc. Natomiast na ulicach Głębokiej i Narutowicza, by uniknąć kolizji, przygotowano oznaczenia pionowe i poziome. 

Należy jednak pamiętać, że choć można już przejechać przez fragment ul. Muzycznej, to jednak w dalszym ciągu jest to plac budowy i cały czas obowiązują tam ograniczenia. Na dopuszczonym do ruchu odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma